Nowa strona www.odzyskajmykontrole.pl

Nowa strona www.odzyskajmykontrole.pl walczy z wszechwładzą sieciowych korporacji oraz udawania jak ogromnie dużo wiedzą o nas firmy takie jak Google

Internetowe giganty stworzyły rodzaj Matrixu, w którym wykorzystują wiedzę o użytkownikach i swoją monopolistyczną pozycję do manipulowania nami – przekonują autorzy www.odzyskajmykontrole.pl. Na nowym portalu można również, na podstawie informacji o swojej aktywności w sieci, przekonać się ile wie o nas Google i Facebook.

Globalne internetowe firmy od dawna kontrolują nas jako konsumentów. Zdaniem twórców nowej strony zaczynają także manipulować nami na poziomie polityki i kultury.

Kontrola we współczesnych czasach głównie opiera się na informacjach. Okazuje się, że najwięksi internetowi gracze zgromadzili o każdym z nas mnóstwo wiedzy. Na stronie www.odzyskajmykontrole.pl możemy skorzystać z generatora, który po uzyskaniu od nas odpowiedzi pokaże jaki ogrom informacji, w tym bardzo prywatnych, posiadają na nasz temat Google, Facebook i inne najważniejsze internetowe firmy. Jak przekonują twórcy strony taki zasób wiadomości o użytkowniku dotyczący m.in. preferencji seksualnych, statusu społecznego, przekonań religijnych, historii zawodowych, prywatnych i rodzinnych spotkań, profilu psychologicznego, stanu zdrowia, informacji o uzależnieniach, codziennych rutynach i przyzwyczajeniach to jedno z największych współczesnych zagrożeń dla osobistej wolności i świadomych wyborów każdego z nas.

Strona pokazuje, że współczesnym wielkim firmom IT takim jak Google i Facebook nie zawłaszczanie prywatności nie wystarcza. Internetowe giganty mogą również kontrolować polityczne decyzje oraz kulturę. W obrazowy sposób pokazuje to podstrona z filmami, na których pokazane są wątpliwe etycznie działania branży IT. Serię video można obejrzeć tutaj: https://odzyskajmykontrole.pl/obejrzyj/

Odzyskamykontrole.pl to również apel o wsparcie dla polskiej kultury, która obecnie jest wyzyskiwana przez globalne technologiczne korporacje. Facebook, Google i YouTube dzięki twórcom zarabiają setki milionów dolarów. Ale ludziom, którzy tworzą takie zyskowne treści korporacje płacą z tego zaledwie 1,3 %. Taka sytuacja bardzo osłabia ludzi kultury. Zarazem wielcy internetowi gracze nie cofają się przed cenzurowaniem osób podnoszących kwestie nieuczciwego wynagradzania twórców. Potężne firmy IT manipulują wybiórczo faktami w tej sprawie, a nawet tworzą oparte na fake newsach szeroko zakrojone kampanie promujące swój interes w walce ze środowiskiem twórców. Tą patologiczną sytuację może zmienić artykuł 13 unijnej dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Parlament Europejski będzie głosował nad wprowadzeniem tego prawa w marcu.

Więcej o opracowanym projekcie przepisów można przeczytać tutaj: https://odzyskajmykontrole.pl/dyrektywa-i-art-13/