Dane

Tytuły kontrolowane

Regulamin kontroli

Nasi partnerzy

2009-09-14

Rusza II edycja organizowanych przez ZKDP seminariów dla reklamodawców pt. Forum Ekspertów Reklamy Prasowej

Racjonalne planowanie kampanii reklamowych – bardzo istotne w każdym cyklu koniunktury – w okresie kryzysu nabiera specjalnego znaczenia. Reklamodawcy, nie mogąc pozwolić sobie na nieefektywne wydatki, liczą się z każdą złotówką. Umiejętność efektywnego inwestowania w oparciu o dostępne narzędzia badawcze oraz wiedza jak skutecznie wykorzystać prasę w media-mix kampanii to atuty, w które powinni być wyposażeni wszyscy zarządzający budżetami marketingowymi.

FORUM EKSPERTÓW REKLAMY PRASOWEJ to cykl seminariów skierowany do osób zarządzających budżetami marketingowymi, które są na co dzień odpowiedzialne za planowanie i realizację strategii marketingowych i komunikacyjnych swoich brandów. Udział w seminarium pozwoli uczestnikom uzyskiwać lepsze efekty w ramach realizowanych kampanii reklamowych i usprawni współpracę z agencjami reklamowymi i domami mediowymi.

W I edycji FORUM, która odbyła się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku, wzięło udział ponad 40 przedstawicieli czołowych reklamodawców w Polsce, takich jak : PKO BP, ERA GSM, MAZDA MOTOR POLAND, TOTAL POLSKA, FORD POLSKA, TELEKOMUNIKACJA POLSKA, KRAFT FOOD, NETIA, GOURMET FOODS, BAKOMA, FOODCARE, PKN ORLEN, ALLIANZ DIRECT, ORANGE, SUZUKI MOTOR POLAND i innych.

Organizacja oraz strona merytoryczna seminarium została oceniona przez uczestników bardzo wysoko!

Uczestnicy seminarium poszerzą swoją wiedzę i zapoznają się z najświeższymi trendami w zakresie:
• Innowacyjnych i najbardziej skutecznych praktyk planowania kampanii reklamowych,
• Najbardziej skutecznych sposobów wykorzystania prasy w działaniach marketingowych,
• Wykorzystaniu dostępnych badań rynkowych w celu efektywnego planowania inwestycji reklamowych.

Podstawowe bloki tematyczne FORUM:
• Prasa na rynku reklamy, wielkość i instytucje rynku prasowego
• Źródła wiedzy o tytułach prasowych
• Metody pomiaru czytelnictwa i pomiar czytelnictwa prasy w Polsce
• Wskaźniki charakteryzujące tytuły prasowe jako nośniki reklamowe
• Prasa jako medium i nośnik reklamowy – zalety i wady na tle innych mediów
• Korzyści z wykorzystania prasy w komunikacji marketingowej
• Skuteczność prasy w media-mix kampanii
• Best practices planowania kampanii reklamowych w prasie

Prowadzący seminaria:
Dariusz Kubuj – dyrektor planowania strategicznego w Ogilvy Brand Consulting, wcześniej szef strategii w agencji Publicis i domu mediowym Optimedia, wykładowca strategii reklamowej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Rafał Oracz – dyrektor generalny i członek zarządu CR Media Consulting SA, wcześniej pracownik domów mediowych (Starcom, Mediacom), od kilkunastu lat związany z rynkiem mediów i reklamy.
Maciej Chodorowski – dyrektor departamentu badań i członek zarządu CR Media Consulting SA, specjalista w zakresie badań mediów oraz metod analizy, planowania i optymalizacji kampanii reklamowych.

Partnerem merytorycznym FORUM jest CR Media Consulting SA.

Koszt udziału w FORUM to 1600 złotych.

W dniach 28 września – 14 października br. w Warszawie w Centrum Prasowym Foksal odbędzie się druga edycja FORUM, której uczestnicy – kluczowi przedstawiciele czołowych reklamodawców, zostaną zaproszeni przez ZKDP do bezpłatnego udziału. Każdy uczestnik weźmie udział w trzech całodniowych spotkaniach seminaryjnych odbywających się w odstępach tygodniowych w godzinach 9.00-16.15. Organizator zapewnia posiłek oraz napoje w trakcie zajęć.

W celu zgłoszenia chęci udziału w FORUM prosimy o kontakt z Przemysławem Demianowskim pod numerem telefonu 022 25 74 495.